شرکت فلامک ماشین با هدف آشنا نمودن مدیران و مسئولین سازمان ها به استفاده از دستگاه های نظافت مکانیزه در سال 1373 تاسیس گردید.

در ابتدا با توجه به عدم سابقه ی عرضه این محصولات در سطح کشور، تلاش گسترده ای جهت فراگیر نمودن استفاده از این تجهیزات آغاز و اقدامات عدیده ای در راستای تعریف این نیاز در بازار صنعت ایران صورت گرفت.

پس از حضور متعدد در نمایشگاه های بین المللی و نیز تبلیغات گسترده در این زمینه این شرکت توانست تا سهمی در سبد کالاهای صنعت ایران بدست آورده و گامی بلند در جهت خلق این نیاز در سطح کشور بردارد.

این روزها با گذشت بیش از 20 سال فعالیت مستمر، مفتخریم که در این مسیر پر پیچ و خم قدم برداشته و توانسته ایم سهمی ناچیز در پیشرفت صنعت کشورمان داشته باشیم.

با پیشرفت این صنعت و نیز ورود برندهای متعدد جهانی به ایران استفاده از اینگونه تجهیزات به یکی از ملزومات سازمان ها تبدیل شده و مدیران بیش از گذشته تمایل به سرمایه گذاری در این زمینه دارند، از این رو در طول این سالیان همواره سیاست خود را بر محور مشتری مداری بنا نهاده و همواره همسو با سیاست های کمپانی مبنی بر ارائه محصولات با کیفیت گام برداشته و بقای خود را در این عرصه مرهون این امر می دانیم و امیداواریم تابتوانیم همچون گذشته در کنار همکاران خود طلایه دار بهداشت و پاکیزگی صنعت میهن عزیزمان بوده و در این عرصه پیشتاز باقی بمانیم.

نظافت صنعتی چیست ؟

در زندگی پردغدغه و سریع امروز، نظافت محیطهای صنعتی و بزرگ، یکی از مشکلات پیش روی افراد و صنایع است. برای رفع این مشکل، استفاده از دستگاههای نظافت صنعتی رایج شده است. مجموعه اقداماتی که برای نظافت محیطهای بزرگ، صنعتی و تجاری با استفاده از دستگاههای اتوماتیک و نیمه اتوماتیک انجام میگیرد، نظافت صنعتی است. انواع مختلفی از دستگاههای نظافت صنعتی موجود است که از جمله آن میتوان به اسکرابر ( زمین شوی صنعتی )، واترجت، بخارشوی، سوییپر و مکنده اشاره نمود که هریک کاربرد متفاوتی دارد و ویژگیهای منحصر به فرد خود را داراست.

کمپانی های مختلفی در جهان در زمینه تولید و عرضه دستگاههای نظافت صنعتی فعال هستند. کمپانی ipc ایتالیا شرکت بزرگ و موفق در این زمینه است که انواع دستگاهها را در مدلهای متنوع عرضه میکند.

اسکرابر:

یکی از مهمترین این دستگاههای نظافتی، زمین شوی صنعتی میباشد. دستگاه اسکرابر ، زمین شوی برقی و کف شوی باطری دار IPC یک دستگاه نظافت صنعتی مختص شستشوی کف است. از این دستگاه برای شستشوی کف سالن با هر نوع پوششی ( اعم از سنگ ، اپوکسی ، سرامیک و .. ) استفاده میشود. اسکرابر ، زمین شوی برقی و کف شوی باطری دار IPC در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد و از آن در بیمارستانها ، مراکز آموزشی ، هتل ها، فرودگاه ها ، سالن های بزرگ ، مکانهای مذهبی ، کارخانجات ، ادارات و مراکز تجاری و بسیاری مناطق دیگر استفاده میگردد.

برای طبقه بندی انواع کف شوی صنعتی ، روش های مختلفی وجود دارد. در نوعی از دسته بندی که در آن معیار شیوه هدایت دستگاه است ، ماشین زمین شوی به دو نوع دستی و سرنشین دار تقسیم میشود. دستگاه کف شوی دستی به وسیه اپراتور از پشت دستگاه هدایت میشود و ابعاد کوچکی دارد و اغلب از آن برای نظافت مکانهای کوچک یا دارای راهروهای تنگ استفاده میگردد. دستگاه زمین شوی سرنشین دار مانند خودروی معمولی دارای فرمان و پدال است و برای شستشوی کف در متراژهای وسیع کاربرد دارد.

همچنین در شیوه ای دیگر از تقسیم بندی ، منبع تغذیه ملاک قرار میگیرد و از این رو کف شوی به دو دسته باطری دار و کابلی تقسیم میشود. استفاده از ماشین اسکرابر کابلی برای محیطهای بسته ای که رفت و آمد افراد در آن زیاد نیست کاربرد دارد ولی ماشین کف شوی باطری دار یا شارژی را میتوان در هر نوع محیطی مورد استفاده قرار داد.